Testbirds, światowy lider w dziedzinie crowdtestingu, oraz TestNation, polski dostawca kompleksowych usług Quality Assurance, podjęli decyzję o nawiązaniu strategicznego partnerstwa w celu rozwijania wspólnej oferty dedykowanej dla polskiego rynku szeroko rozumianych usług cyfrowych.

 

Gdyńska firma TestNation świadczy usługi audytu, testowania i optymalizacji oprogramowania, w oparciu o testy manualne oraz automatyczne. Na mocy porozumienia, TestNation będzie oferować klientom w Polsce pełen zakres usług corwdtesterskich w oparciu o rozwiązania Testbirds, wraz z lokalnym wsparciem oraz obsługą klientów.

 

Crowdtesting na platformie Testbirds daje klientowi dostęp do gamy ponad 25 sprawdzonych pakietów testowych, z możliwością precyzyjnej selekcji wymaganych - dla celów danego testu - cech użytkowników (m.in. demograficzne, ekonomiczne, kulturowe) oraz urządzeń testujących (m.in. rodzaj, marka i model urządzenia, system operacyjny). Wybierając spośród grupy 400,000 aktywnych testerów i 900,000 urządzeń, klient otrzymuje kompletną i autentyczną ocenę jakości swojego systemu w oparciu o doświadczenia prawdziwych użytkowników, w rzeczywistych warunkach. Nawiązując współpracę, Testbirds oraz TestNation zamierzają wspierać polskie organizacje w rozwoju funkcjonalności i użyteczności ich aplikacji, stron internetowych oraz wszelkiego rodzaju urządzeń cyfrowych (IoT, smart home, smart car). 

 

"Nasz zespół zdobywał doświadczenie usprawniając systemy różnorodnych firm i instytucji. Wspólnym mianownikiem, niezależnie od branży czy wielkości organizacji, jest presja – na czas, na koszty i osiągnięcie określonych wskaźników efektywności. Skutkiem tych często pozornych oszczędności bywa ‘pójście na skróty’ na etapie testowania i wypuszczenie na rynek ‘prawie gotowego’ produktu. Chcemy pomóc naszym klientom unikać tego typu bolesnych sytuacji" mówi Marek Wojniusz, Partner Zarządzający w TestNation. "Nasza współpraca z Testbirds pozwoli nam oferować elastyczne i przystępne kosztowo rozwiązania, dopasowane do realiów polskiego rynku, jak i indywidualnych potrzeb dowolnego klienta."

 

"W zespole TestNation znaleźliśmy zrozumienie dla naszej filozofii jakości. W polskim rynku usług cyfrowych, jednym z najbardziej dynamicznych w Europie, widzimy natomiast ogromne perspektywy dla rozwoju usług crowdtestingowych. Współpraca z TestNation pozwoli na dotarcie do szerokiej rzeszy polskich klientów w wielu branżach gospodarki, oferując im usługi TestBirds wraz z lokalnym doradztwem  
i wsparciem sprzedażowym", mówi Richard Waldner, Szef Działu Partner Management w Testbirds.

 

TestNation

 

TestNation, z siedzibą w Gdyni, dostarcza usługi konsultingu IT, Quality Assurance (QA) oraz testowania oprogramowania. Jako inicjatywa przedsiębiorców z różnych gałęzi gospodarki, firma adresuje swoją ofertę do wielu branż – m.in. IT, transport i logistyka, finanse, ubezpieczenia, edukacja, ochrona zdrowia, e-commerce oraz instytucje publiczne.

 

Testbirds

 

Hasłem przewodnim TestBirds jest “Testing Reality – Real users. Real devices. Real impact.” Firma, z siedzibą w Monachium oraz biurami w Anglii i Holandii, specjalizuje się w testowaniu oprogramowania i urządzeń cyfrowych w modelu crowdtestingu. Od czasu rozpoczęcia działalności w 2011 roku przez założycieli - Philippa Benklera, Georga Hansbauera oraz Markusa Steinhausera – firma stała się jednym z wiodących graczy na rynku, zdobywając uznanie klientów oraz liczne nagrody i wyróżnienia. Aktualnie, Testbirds zatrudnia ponad 100 osób i współpracuje z przeszło 400 tys testerami zlokalizowanymi w 193 krajach. Odpowiedzialna polityka współpracy z testerami oparta jest na Crowdtesting Code of Conduct: www.crowdsourcing-code.com.  

Więcej informacji na temat Testbirds: www.testbirds.com

18 sierpnia 2020

Nowa strategiczna współpraca

  1. en

© TestNation 2020